sobota, 5 grudnia 2009

Nowy katalog stron od Gazeta.pl

Gazeta.pl uruchomiła nowy katalog stron dostępny pod adresem katalog.gazeta.pl. Poprzedni katalog portalu gazeta.pl szukaj.gazeta.pl/katalog/0,0.html od wielu miesięcy nie przyjmował nowych wpisów.

Jako silnika użyto popularny skrypt SEOKatalog, który wykorzystywany jest generalnie do tworzenia niskiej jakości seo katalogów. Niestety w przypadku nowego katalogu stron Gazeta.pl nie jest inaczej.

Moderatorzy nie przyjmują się zbyt jakością stron oraz dopuszczają bezużyteczne opisy stron jak i dają wolną rękę w przypadku wyboru tytułu. W katalogu brak też mechanizmu oceniania i sortowania stron. Wpisy sortowane są domyślnie według daty dodania. Zdążyli to już zauważyć pozycjonerzy, którzy ruszyli tłumnie aby dodać wpisy w nadziei, że katalog ten w niedalekiej przyszłości nabierze dużej mocy.


Zrzut ekranu tagu odżywki.

Katalogi stron należące do dużych portali przyzwyczaiły nas raczej do wysokiej jakości jeżeli chodzi o moderację, układ kategorii czy funkcjonalność. Nie można tego powiedzieć o nowej odsłonie katalogu stron Gazeta.pl.

4 komentarze:

 1. Prawie wszystko co robi Agora to DNO.

  OdpowiedzUsuń
 2. > Jako silnika użyto popularny skrypt SEOKatalog, który wykorzystywany jest generalnie do tworzenia niskiej jakości seo katalogów.

  Trochę nie rozumiem Twojego toku rozumowania...

  Po pierwsze - wskaż mi skrypt na którym stoi więcej wartościowych katalogów w Polsce niż na SEOKatalogu ?

  Po drugie - o tym jaką jakość prezentuje katalog nie decyduje skrypt ale właściciel.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja mam odmienną definicję "wartościowego katalogu". Dla mnie wartościowy katalog to np. Dmoz, katalog Onetu albo Gwiazdor.

  Oczywiście sam skrypt mimo pewnych ograniczeń nie jest zły. Da się na nim zrobić dobry katalog.

  OdpowiedzUsuń
 4. No niestety katalogów takich naprawdę wartościowych jest mało, jednak większość SEOkatalogów prezentuje się naprawdę ładnie, mimo to nie brakuje leniów którym nawet się nie chce minimalnie zmienić layoutu.

  Apropo jeżeli ktoś chce pomóc mi w tworzeniu wartościowego contentu do katalogu to wdzięczny byłbym za dodanie wpisów na www.ogarniety.info - przyjmuję tylko unikalne opisy stron i trzymam poziom moderacji w przeciwieństwie do moderatorów Gazety

  OdpowiedzUsuń