poniedziałek, 3 stycznia 2011

Linki zwrotne do katalogów stron

Czy warto wstawiać linki zwrotne do katalogów stron?

Katalogi stron to witryny gromadzące odnośniki do innych stron www. Są wśród nich katalogi wysokiej jakości takie jak katalog Onet.pl, Gwiazdor.pl czy Katalok.pl, które są profesjonalnie moderowane i posiadają bogate oraz przydatne zasoby odnośników do ciekawych polskich stron www. Algorytmy współczesnych wyszukiwarek opierają się na linkach, które są traktowane jako głosy oddawane na strony. Należy zdobywać linki kierujące do naszej strony ale warto też wstawiać linki do innych stron wysokiej jakości, które mogą być przydatne dla naszych odwiedzających.

Jeżeli jesteś przekonany o wartości danego katalogu i chcesz go polecić swoim odwiedzającym to najlepszym wyjściem będzie stworzenie osobnej podstrony z linkami.

Pamiętaj, nie rób ze swojej strony choinki na odznaczenia oraz odnośniki do kiepskich katalogów stron. Mało doświadczeni webmasterzy często ulegają namowom i w dobrej wierze lub w ramach poczucia wdzięczności wstawiają wszelkie linki i odznaczenia. Stopka czy kolumna witryny upstrzona linkami do dziesiątek tak zwanych "seo katalogów" wygląda mało estetycznie a linkując do stron o niskiej jakości narażasz Twoją stronę na spadek zaufania w wyszukiwarkach.


Co zrobić jeżeli katalog wymaga zamieszczenia linku aby Twoja strona została zaakceptowana lub sprawdzona przez moderatora?

Omijaj takie katalogi stron szerokim łukiem. Katalog stron, który uzależnia akceptacje wpisu od wstawienia linka zwrotnego narusza wytyczne Google dla webmasterów. Wpis w takim katalogu nie przyniesie Twojej stronie żadnych korzyści.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza